Dostupnost zboží

Veškeré nabízené zboží máme skladem.

Informace o dopravě a způsobech platby

Zboží zasíláme doporučeně prostřednictvím České pošty. Cena za tuzemskou dopravu je 59,- za jednu zásilku při platbě převodem nebo 109,- při platbě na dobírku. Do vybraných evropských zemí zasíláme za 159,- a více (viz níže). Platby za zboží a dopravu se provádějí převodem na účet u Fio Banky 2900099826/2010 nebo v hotovosti při převzetí (dobírka).

Zboží odesíláme zpravidla do 3-4 pracovních dnů od potvrzení platby (nebo od přijetí objednávky v případě dobírky). To znamená, že Vaše zásilka by měla být doručena zhruba do týdne.

Zasílání do zahraničí (po Evropě)

Cena 159,- platí pouze pro zásilky do váhy 250g. To je přibližně 4-5 plnicích nebo keramických per anebo 1-2 plnicí pera plus 1 lahvička inkoustu. Při větším nákupu bude cena za dopravu upravena podle přiložené tabulky.

Cena zahrnuje i příplatek za mezinárodní dobírku.

Zboží zasíláme pouze do těchto evropských zemí: Slovensko, Polsko, Rakousko a Německo.

Doprava po Evropě
VáhaCena dopravy
< 250g 159,- Kč
250g-500g 189,- Kč
500g-1kg 269,- Kč
1kg-2kg 399,- Kč
> 2kg rozdělení zásilky

Informace o záruce (odpovědnosti za vady)

Na zboží přijímáme standartní odpovědnost za vady po dobu dvou let od prodeje. Prodejní doklad (paragon) uschovejte, slouží jako doklad o zakoupení zboží.

V případě užití inkoustů označených jako "dokumentní" nebo "permanentní", inkoustů duběnkových nebo inkoustů domácí výroby v námi prodávaných plnicích perech naše záruka (odpovědnost za vady) s upřímnou omluvou končí.

Pokud budete chtít zboží reklamovat, vrátit anebo vyměnit, kontaktujte mě prosím e-mailem (obchod@plnici-pero.cz) před odesláním zboží zpět, sdělím Vám vše potřebné.

Odstoupení od smlouvy - poučení

Podle zákona č. 367/2000 sb. §53 odst. 6: "Byla-li smlouva uzavřena při použití prostředků komunikace na dálku, má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit do 14 dnů od převzetí plnění. V případě, že dodavatel nepředal spotřebiteli informace, které je povinen předat písemně nebo jiným obdobným způsobem podle ustanovení odstavců 4 a 5, činí tato lhůta pro odstoupení 3 měsíce od převzetí plnění. Jestliže však jsou informace řádně předány v jejím průběhu, dochází k ukončení tříměsíční lhůty a počíná od té doby běžet lhůta čtrnáctidenní."

§53 odst. 6 tamtéž: "Kromě případů, kdy je odstoupení od smlouvy výslovně ujednáno, nemůže spotřebitel odstoupit podle odstavce 6 od smluv ... c) na dodávku zboží upraveného podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu, jakož i zboží, které podléhá rychlé zkáze, opotřebení nebo zastarání ..."

Přeloženo do běžné řeči: nelamte si s tím hlavu. Zboží Vám rádi vyměníme anebo vezmeme zpátky. Ojedinělé reklamace vyřizujeme vždy k plné spokojenosti zákazníka.

Mimosoudní řešení spotřebitelských sporů - poučení

Pro mimosoudní řešení spotřebitelských sporů vzniklých z kupní smlouvy je kompetentní Česká obchodní inspekce, www.coi.cz (Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2).

Poslední aktualizace: 1.12.2017