Dostupnost zboží

Veškeré nabízené zboží máme skladem.

Informace o dopravě a způsobech platby

Zboží zasíláme doporučeně prostřednictvím České pošty nebo přes Zásilkovnu. Platby za zboží a dopravu se provádějí převodem na účet u Fio Banky 2900099826/2010 nebo v hotovosti při převzetí (dobírka).

Zboží odesíláme zpravidla do 3-4 pracovních dnů od potvrzení platby (nebo od přijetí objednávky v případě dobírky). To znamená, že Vaše zásilka by měla být doručena zhruba do týdne.

Zasílání do zahraničí (po Evropě)

Cena (Česká pošta) 159,- platí pouze pro zásilky do váhy 250g. To je přibližně 4-5 plnicích nebo keramických per anebo 1-2 plnicí pera plus 1 lahvička inkoustu. Při větším nákupu bude cena za dopravu upravena podle přiložené tabulky.

Cena zahrnuje i příplatek za mezinárodní dobírku.

Zboží zasíláme pouze do těchto evropských zemí: Slovensko, Polsko, Rakousko a Německo.

Doprava po Evropě
VáhaCena dopravy
< 250g 159,- Kč
250g-500g 189,- Kč
500g-1kg 269,- Kč
1kg-2kg 399,- Kč
> 2kg rozdělení zásilky

Informace o záruce (odpovědnosti za vady)

Na zboží přijímáme standartní odpovědnost za vady po dobu dvou let od prodeje. Prodejní doklad (paragon) uschovejte, slouží jako doklad o zakoupení zboží.

V případě užití inkoustů označených jako "dokumentní" nebo "permanentní", inkoustů duběnkových nebo inkoustů domácí výroby v námi prodávaných plnicích perech naše záruka (odpovědnost za vady) s upřímnou omluvou končí.

Pokud budete chtít zboží reklamovat, vrátit anebo vyměnit, kontaktujte mě prosím předem e-mailem (obchod@plnici-pero.cz) nebo telefonicky (607 953 044) ještě před odesláním zboží zpět, rád Vám sdělím vše potřebné, případně se pokusím vyřešit Váš problém bez nutnosti posílat zboží ke kontrole. Významně tím také urychlíte projednání Vaší reklamace.

Odstoupení od smlouvy - poučení

Podle zákona č. 367/2000 sb. §53 odst. 6: "Byla-li smlouva uzavřena při použití prostředků komunikace na dálku, má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit do 14 dnů od převzetí plnění. V případě, že dodavatel nepředal spotřebiteli informace, které je povinen předat písemně nebo jiným obdobným způsobem podle ustanovení odstavců 4 a 5, činí tato lhůta pro odstoupení 3 měsíce od převzetí plnění. Jestliže však jsou informace řádně předány v jejím průběhu, dochází k ukončení tříměsíční lhůty a počíná od té doby běžet lhůta čtrnáctidenní."

§53 odst. 6 tamtéž: "Kromě případů, kdy je odstoupení od smlouvy výslovně ujednáno, nemůže spotřebitel odstoupit podle odstavce 6 od smluv ... c) na dodávku zboží upraveného podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu, jakož i zboží, které podléhá rychlé zkáze, opotřebení nebo zastarání ..."

Přeloženo do běžné řeči: nelamte si s tím hlavu. Zboží Vám rádi vyměníme anebo vezmeme zpátky. Ojedinělé reklamace vyřizujeme vždy k plné spokojenosti zákazníka.

Mimosoudní řešení spotřebitelských sporů - poučení

Pro mimosoudní řešení spotřebitelských sporů vzniklých z kupní smlouvy je kompetentní Česká obchodní inspekce, www.coi.cz (Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2).

Poslední aktualizace: 1.12.2017